https://wykrzyknik.org/randki-graczy/ wyszperaliśmy w Internetach kilka naprawdę unikatowych i zaskakujących stron www, które ze względu na ich pomysł i realizację okazały się strzałem w dziesiątkę w przepełnionej gównem sieci.

I tak też możemy sprawdzić, w którym momencie filmu najlepiej wyjść na siku, wygenerować adres mailowy na dziesięć minut czy pokazać komuś jak używać Google. W tej części zaczniemy natomiast od strony, którą doceni każdy uczniak i studenciak. Jeżeli chcesz przejść do danej strony, po prostu kliknij w zdjęcie.

ekipa z newcastle randki

mathway.com

Nie oszukujmy się – nie każdy jest dobry z matmy. Natomiast ten, kto jest dobry, kończy w jakimś podziemnym laboratorium amerykańskiego rządu, gdzie jego jedynym przyjacielem będzie teczka z napisem „top secret”. A przynajmniej taką mamy nadzieję, bo i tak się wywyższają i nie można się z tymi dziwakami dogadać*. Cała reszta niech spokojnie korzysta z mathway.com, gdzie można tworzyć skomplikowane działania matematyczne i otrzymać wynik. Algebra, geometria, trygonometria i inne pierdoły, o których szarzy ludzie nie mają pojęcia, dostępne są w zakładkach, gdzie można wybrać stosowne symbole z danej kategorii. Po darmowej rejestracji możliwe jest wyliczenie krok po kroku wraz z wyjaśnieniami, dlatego też strona jest przydatna również dla tych, którzy chcieliby się szybko z matematyki podszkolić.

fakenamegenerator.com

www.latwa-randki.com

Jeżeli jesteś pisarzem i nie chce ci się tworzyć wiarygodnej metryki postaci, ta strona jest dla ciebie. Jeżeli uciekasz przed mafią albo organami ścigania, również powinieneś dać jej szansę. Cała reszta uzna, że fajnie jest sobie wykreować tożsamość i po kilku minutach zabawy z kryteriami zamknie zakładkę. Strona generuje dane osobowe, wliczając w to nawet nazwisko panieńskie matki, grupę krwi czy numer karty kredytowej (oczywiście fałszywy). Strona umożliwia zapisanie stworzonej tożsamości na później, co przydaje się, gdyby ktoś nie chciał podawać prawdziwych danych w Internecie i wykorzystać swoje alter ego.

screenr.com

Strona daje możliwość nagrywania ekranu komputera. Oczywiście w necie jest tysiące podobnych aplikacji, ale trzeba je ściągać, instalować, crackować i użerać się z innymi upierdliwościami. Screenr natomiast wymaga jedynie javy, może nagrywać również dźwięk z mikrofonu i pozwala łatwo i szybko udostępnić nagrany film. Strona przyda się wszystkim tym, którzy chcą na szybko zrobić tutoriala dla jakiegoś bardzo nieogarniętego człowieka. Nic także nie stoi na przeszkodzie by machnąć jakąś szybką prezentację. Każdy wykorzysta możliwości w odpowiedni dla siebie sposób.

stripcreator.com

W necie jest od cholery różnej maści generatorów i kreatorów, które pomogą zrobić mema czy demotywatora. Teraz można również stworzyć własnego stripa – krótki komiks z zazwyczaj trzema panelami. Jeżeli słoń ci na rękę nadepnął, bez zbędnego rysowania możesz skorzystać z pokaźnej bazy postaci i teł, a także bezproblemowo dodać dymki i narrację. I chociaż interfejs jest toporny, a na stripie nie można nic przesuwać, to i tak można się wciągnąć i poczuć jak twórca XKCD albo Cyanide & Happiness. Tylko taki biedniejszy i upośledzony.

rasterbator.net

Dzięki tej stronie możemy stworzyć własny plakat z dowolnego zdjęcia. Wystarczy wskazać ścieżkę do pliku, a algorytm sam przeskaluje obraz do większego rozmiaru i podzieli na arkusze do wydrukowania. Oczywiście kilkanaście w całości zadrukowanych kolorowych kartek potrafi znacznie uszczuplić ilość tuszu, dlatego też istnieje możliwość wystylizowania (czyt. zubożenia) naszego plakatu tak, by był w samej czerni i bieli z efektem ziarna. Drukarka nam podziękuje, a efekt będzie bardziej hipsterski. Strona umożliwia również dobór ilości i wielkości kartek, dlatego tez można bawić się do woli. A skoro już przy drukowaniu jesteśmy…

printfriendly.com

Dobrze sformatowany tekst podczas wydruku strony to rzadkość. Zazwyczaj po kliknięciu w przeglądarce na „drukuj” z domowego sprzętu wypluwane jest kilka przykrych stron, na których ucięty obrazek przesuwa przypadkowo trzy akapity, a jakieś dwa zdania pojawiają się w innej czcionce, przeniesione w nieznane i odległe miejsce. Oczywiście normalny człowiek najpierw przeklei wszystko do Worda, ale można również użyć strony printfriendly.com, która wywali z wydruku niepotrzebne rzeczy i w prosty sposób przygotuje tekst do wygodnego czytania. Można również bez problemu usunąć obrazy i zmienić rozmiar czcionki dla zaoszczędzenia miejsca. A wszystko w obrębie jednego okna przeglądarki.

*jeżeli jesteś dobry z matematyki i masz zamiar to skomentować, sprawdź najpierw dookoła, czy nie leży gdzieś tam twoje poczucie humoru ;)