Dziś zakichany poniedziałek umili nam mała i słodka chłopczyca. Ellen jest jedną z tych aktorek, dla których warto iść do kina, nawet jeżeli sam film miałby zalatywać średniakiem. Jej niesamowity talent i umiejętność wcielania się w skrajnie różne role wyróżnia ją na tle innych młodych aktorek, które potrafią jedynie ładnie wyglądać.

Nie ukrywajmy – Ellen Page nie jest typową seksbombą, która po zrzuceniu ubrania spowodowałaby szybsze bicie serca u połowy męskiej populacji. Jest niska (155 cm), nie ma figury supermodelki, nie ma ogromnego biustu, a jakikolwiek makijaż bardziej ją szpeci niż upiększa. Jest jednak w niej coś elektryzującego co sprawia, że dla tej kanadyjskiej dwudziestosześciolatki można olać współczesne kanony piękna.

Ellen Page urodziła się w 1987 roku w portowym mieście Halifax, gdzie dorastała i mieszka do dziś. Była typową chłopczycą włażącą na drzewa i bawiącą się figurkami. Karierę przed kamerą rozpoczęła w wieku 10 lat, gdy to pojawiła się w filmie telewizyjnym „Pit Pony”, jednakże aktorstwo nawet wtedy nie było dla niej nowością, ponieważ wcześniej brała udział w wielu szkolnych przedstawieniach. Obecnie najbardziej znana jest z roli tytułowej Juno, za którą została nominowana w 2008 roku do Oscara. Niestety, statuetkę zgarnęła wtedy Marion Cotillard za rolę w filmie „Niczego nie żałuję – Edith Piaf”, pozostawiając Ellen bez żadnych większych nagród.

Niektórzy mogą ją kojarzyć również z roli architekta w „Incepcji” oraz Shadowcat z „X-Menów”, ale mimo wszystko nie są to jej najlepsze role. Prawdziwy kunszt aktorski pokazała w genialnym filmie „Pułapka” z 2005 roku, w którym zagrała czternastoletnią dziewczynę umawiającą się na spotkanie z dorosłym w Internecie. Świetnie wypadła również w niszowej produkcji „Niepokorna” z tego samego roku, w której wcieliła się w zbuntowaną nastolatkę. I taka też przywarła do niej łatka – inteligentnej, dojrzewającej i nieco zagubionej dziewczynki, którą pokazywała w wielu kreacjach. Jednakże wystarczy zobaczyć jej mniej znane role by uznać Ellen Page za jedną z lepszych aktorek młodego pokolenia.

Jako ciekawostkę można również dodać, że Ellen użyczyła swojego wyglądu i głosu do postaci Jodie Holmes z gry „Beyond: Two Souls”, której premiera została zapowiedziana na październik 2013 roku.  Tak jak warto chodzić dla niej do kina, tak być może warto kupić konsolę PS3 by móc ją zobaczyć w wersji cyfrowej.