Tym razem nacieszymy oczy pewną szatynką, którą większość zna z faktu, że jest również i piękną blondynką. I chociaż kariera aktorska dopiero się dla niej rozpoczyna, to zdążyła podbić wiele męskich serc swoją ponadprzeciętną urodą, szczerym uśmiechem oraz brytyjskim akcentem.

Emilia Clarke urodziła się w 1987 roku, jednakże co do dokładnej daty jej urodzin Internet nie ma stuprocentowej pewności. Aktorstwem zaraziła się w wieku trzech lat, gdy zobaczyła musical „Show Boat”, przy którym pracował jej ojciec będący teatralnym inżynierem dźwięku. Nic nie zwiastowało nagłej popularności, póki nie natrafiła na plan serialu, który w mgnieniu oka stał się światowym hitem.

Dla Polaków mieszkających w Londynie jest to prawdziwa dziewczyna z sąsiedztwa, ponieważ skończyła tamtejszą szkołę teatralną. Dla pozostałych jest najładniejszą księżniczką na świecie – Daenerys Targaryen, córą króla Aerysa II Targaryena, wdową po tragicznie zmarłym Khalu Drogo oraz przede wszystkim prawowitą właścicielką trzech wypasionych smoków. Taką właśnie rolę gra Emlia Clarke w jednym z najpopularniejszych seriali ostatnich lat – „Gra o Tron”. Z początku rolę Daenerys miała grać znacznie mniej urodziwa aktorka Tamzin Merchant, ale z niewiadomych przyczyn została zastąpiona przez Emilię na samym początku produkcji serialu. Na tym w zasadzie kończy się jej popularność, ponieważ prócz ekranizacji powieści George’a R. R. Martina, nie trafiła jej się żadna poważna rola. Nie przeszkadza to jednak nikomu w zachwycaniu się jej urodą. Docenił ją Seth MacFarlane (m. in. reżyser filmu „Ted” oraz serialu „Family Guy”), który wedle brukowych plotek randkuje sobie z Emilią. Dobry ma gust, skubany.

 

Nam pozostaje spiąć pośladki i czekać na trzeci sezon serialu HBO. Premiera jest zaplanowana na 31 marca 2013 roku.