Hayley Williams jest wokalistką Paramore, zespołu z pogranicza emo rocka i pop punku. O ile cząstka „emo” brzmi nieco odstraszająco, o tyle twórczość grupy jest całkiem zjadliwa, a kilka utworów wpada w ucho. Jutro premierę będzie miał czwarty studyjny album zespołu, nazwany po prostu „Paramore. To pierwszy krążek po czteroletniej przerwie, w związku z czym jest to dobra okazja na zaprezentowanie rudowłosej wokalistki.

Hayley urodziła się cztery dni przed końcem 1988 roku w Meridian, szóstym pod względem liczby ludności mieście w stanie Missisipi. Gdy miała 13 lat, jej rodzice rozwiedli się, a piosenkarka przeprowadziła się do Franklin w Tennessee. Zapewne z matką, rzecz jasna. W nowym miejscu zamieszkania Hayley poznała Josha Farro i jego brata Zaca oraz Jeremy’ego Davisa,  z którymi w 2004 roku założyła zespół Paramore. Grającego na gitarze Josha poznała na tyle dobrze, że ten musiał dzielić czas między szarpaniem drutów a nią. Parą byli przez trzy lata, ale pomimo rozstania, grali razem przez kolejne kilkanaście miesięcy. W 2010 roku bracia Farro odeszli z Paramore.

hw

Ale mniejsza o nich, wróćmy do Hayley. Jako swoje ulubionych wykonawców podaje między innymi No Doubt oraz New Found Glory, i to właśnie z gitarzystą tego zespołu, Chadem Gilbertem, spotyka się od pięciu lat. Piosenkarka wystąpiła w teledysku do covera „Kiss Me” w wykonaniu rzeczonej grupy, jednak jej rola była delikatnie mówiąc epizodyczna. W 2010 roku nagrała wraz z raperem(?) B.o.B kawałek „Airplanes”:

Zainteresowaniami Hayley, oprócz oczywiście muzyki, są typowo dziewczęce sprawy, jak make-up czy moda, ale przecież wiadomo, że żaden facet na takie pierdoły nie zwraca uwagi. Za to jak na siebie zwrócić uwagę wszystkich, ognistowłosa piosenkarka doskonale wie. Mogliśmy przekonać się o tym gdy niecałe trzy lata temu „przypadkowo” umieściła na swoim twitterowym koncie fotkę topless, którą można zobaczyć na końcu galerii: