Pomimo że zagrała w zaledwie jednym znanym serialu oraz miała bardzo drugoplanową rolę w popularnym wśród nastolatków filmie, uroda urodzonej w 1981 roku Kristin Kreuk sprawia, że każdy kto choć przez chwilę widział ją na ekranie, na długo zapamiętał właśnie tę kobietę.

Wspomnianym serialem są „Tajemnice Smallville” – kręcony przez dekadę niewielki tasiemiec, który w 2011 roku zakończył swoją emisję na dziesiątym sezonie. Rola Lany Lang w pierwszych siedmiu sezonach nie została niezauważona, zapewniając Kristin Kreuk czterokrotną nagrodę Saturna za najlepszą aktorkę telewizyjną oraz wiele mniejszych nominacji i wyróżnień. Mimo wszystko nie z tej roli jest najbardziej znana, a raczej z drugiego wymienionego występu w jednym z najbardziej popularnych filmów dla nastolatków zaraz po American Pie. Jakim?

Mowa oczywiście o „Eurotripie” – przezabawnym przedstawieniu wycieczki czwórki Amerykanów do Europy, który w 2004 roku podbił serca aktualnie dorastającego pokolenia. Rola Kristin Kreuk zakończyła się na zaledwie kilku bardzo krótkich scenach, ale i tak wszyscy oglądający mężczyźni wiedzą kim była Fiona.

Na tym kończą się jej popularne role, chociaż warto również wspomnieć o filmie „Irvine Welsh’s Ecstasy” (2011), który można nazwać nieudanym bratem „Trainspotting” oraz „Street Fighter: Legenda Chun-Li” (2009), w którym Kristin Kreuk zagrała… Azjatkę.

W pewnym sensie jest to uzasadnione, ponieważ pomimo kanadyjskiego urodzenia, Kreuk ma holenderskie korzenie od strony ojca oraz chińsko-indonezyjskie po stronie matki. Za młodu ćwiczyła również karate oraz gimnastykę.

Aktualnie Kristin Kreuk występuje w mało popularnym serialu „Piękna i bestia” tworzonym od 2012 roku przez amerykańską stację telewizyjną The CW, znaną z odświeżonej wersji „Whose Line Is It Anyway?” oraz „Pamiętników wampirów”.

Co można powiedzieć więcej? Od wielu lat jest w stałym związku z aktorem, Markiem Hildrethem. Jej życie jest pozbawione skandali, wycieków nagich zdjęć i gwiazdorzenia, co sprawia, że pomimo roli wrednej Fiony, Kristin Kreuk wydaje się być naprawdę wartościową osobą. Życzenie jej większej sławy byłoby podłością.