Zbliża się lato, więc coraz częściej wychodzimy na świeże powietrze aby obcować z naturą. Jeśli jednak odczuwasz lęk przed światłem słonecznym, a tlen powoduje u ciebie napady paniki, idealnym rozwiązaniem na odkrywanie świata zewnętrznego będą kamery internetowe.

A gdy jeszcze do niektórych doda się możliwość ingerencji w to, co dzieje się na ekranie, jakiekolwiek wychodzenie z domu zupełnie traci sens. Oczywiście to tylko żart, bo nic nie zastąpi chodzenia po górskim szlaku, oddychania morskim powietrzem, oglądania na własne oczy wspaniałych zabytków czy głaskania swojego futrzanego przyjaciela (nie tego, o którym myślisz).

iPet Companion

W dwunastu amerykańskich schroniskach dla zwierząt umieszczono kamery i interaktywne zabawki, którymi można bawić się z zamieszkałymi tam kotami. W każdej z umieszczonych na mapie placówek mamy do wyboru trzy przedmioty mające zwrócić uwagę futrzaków.

Abbey Road

Widok na słynne przejście dla pieszych, po którym The Beatles spacerowali na okładce swojej płyty. Atrakcja dla turystów i utrapienie dla kierowców.

Africam

Safari bez wychodzenia z domu. Kamery przekazują nie tylko obraz, ale też dźwięk, więc można poczuć się jak na afrykańskiej sawannie. Zwłaszcza wieczorem, gdy więcej słychać niż widać.

Kaplica weselna w Las Vegas

Co się wydarzyło w Vegas, zostaje w Vegas, chociaż dzięki kamerom można co nieco podejrzeć. Ślub udzielany przez Elvisa jest tu standardową procedurą.

Animal Planet Live – Cockroaches

Można tu obejrzeć filmy dokumentalne sprzed lat w towarzystwie przemiłych karaczanów. Jeśli jednak ktoś woli zwierzęta z mniejszą ilością nóg, to ma do również dyspozycji kamery z widokiem na inne gatunki.

Critter Yard

Kury, kaczki i inne zwierzęta, które można spotkać w zagrodzie. W określonych godzinach mamy możliwość nakarmienia inwentarza, za pomocą myszki.

Hollywood Sign

O ujrzeniu tego napisu marzą miliony. Dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na wycieczkę do Hollywood, pozostaje widok z kamery.

Msza święta online

Przekaz z parafii Dobrego Pasterza w Lublinie, dostępny również w 3D. „Pan Jezus już się zbliża” nabiera nowego znaczenia.

Happy Cavy

Cztery świnki morskie, do oglądania przez sześć dni w tygodniu – w czwartek przerwa na czyszczenie klatki. Muszą strasznie dużo jeść, skoro sprzątać trzeba cały dzień.

Boston Tea Party

Co roku, 16 grudnia, odbywa się rekonstrukcja zdarzeń z 1773 roku, kiedy to w proteście przeciwko brytyjskiej polityce fiskalnej Amerykanie wdarli się na pokłady trzech okrętów handlowych i wrzucili do Zatoki Massachusetts cały znajdujący się na nich ładunek herbaty.

Wahadło Foucalta

Niby to tylko wielka kulka na długim drucie, jednak tyle wystarczy, by obalić teorię geocentryczną. Widoczne na ekranie wahadło znajduje się na uniwersytecie w Heidelbergu.

Alcoa Eaglecam

Bielik był symbolem Stanów Zjednoczonych na długo przed hamburgerem, Statuą Wolności i permanentną inwigilacją. Dzięki tej ostatniej możemy zajrzeć mu do gniazda.

Currie-Lab Ant-Cam

antcam

Prosimy nie regulować monitorów – obecność mrówek na ekranie jest wskazana. Choć i tak nie da się ukryć, że sprzęt użyty do podglądania tych pracowitych owadów najlepsze lata ma już chyba za sobą.

Zoo Atlanta Panda Cam

Czarno-białe misie sprawiają wrażenie wielkich, puchatych gamoni, jednak są to drapieżne stworzenia, które od czasu do czasu potrafią zaatakować człowieka.

Dive Commander

Za pomocą klawiatury lub myszki możemy przez dwie minuty kontrolować kamerę zanurzoną w akwarium z rybkami.

Bociany z Warszewa

Bocian to może nie Bielik, ale przynajmniej naszemu ptaszysku lepiej z oczu patrzy. O boćkach co jakiś czas jest głośno, a ostatnio media poświęciły im sporo czasu w sierpniu 2013, gdy jakiś ćwok postanowił wypłoszyć je z gniazda.

Drive Me Insane

Jak sama nazwa wskazuje, możemy grać na nerwach pewnego Amerykanina, który zamontował w swoim domu dwie kamery, a następnie umożliwił internautom włączanie i wyłączanie lampek znajdujących się na biurku. Czyżby masochista?

Owl Channel

Tutaj możemy podglądać parę płomykówek, która przynajmniej raz do roku odchowuje młode. Niestety według informacji ze strony, pierwszy tegoroczny lęg zakończył się porzuceniem jaj przez samicę.

Under Microscope

Ciekawostka dla miłośników dużo mniejszych stworzeń i horror dla bakteriofobów zarazem. Te małe cholerstwa znaleźć można w zwykłej wodzie.

Monterrey Bay Aquarium

Tu z kolei cały zestaw dużo większych zwierząt żyjących w zbiornikach wodnych lub w ich okolicach – ptaki, ssaki, gady oraz oczywiście ryby zamieszkałe w oceanarium w kalifornijskim Monterey.

Bubble Cam

Kolejna interaktywna kamera. Tym razem możemy puszczać bańki mydlane na czyimś podwórku na Florydzie.

Great Dane Service Puppies

Dogi niemieckie są jednymi z największych i zarazem najkrócej żyjących psów na świecie. Jak widać, już jako szczenięta są wielkie.

Explore

Na stronie znajduje się kilkadziesiąt widoków z kamer umożliwiających obserwowanie zarówno dzikich, jak i domowych zwierząt. Oprócz wyszczególnionych przed chwilą Dogów, są też między innymi bizony i pieski preriowe.

Real Life Cam

Jeśli komuś znudzi się podglądanie zwierząt, to może przerzucić się na ludzi. W mieszkaniach kilku par zamontowano kamery, dzięki którym możemy oglądać ich życie ze wszystkimi aspektami. Obraz z łazienek i sypialni jest dostępny za opłatą, ale amatorzy „filmów przyrodniczych” mogą liczyć na atrakcje także na ogólnodostępnych kamerach. Ja już po kilku minutach wypatrzyłem cycki, ale do tego trzeba mieć talent (tak, wiem – i nie mieć życia).

ISS HD Earth Viewing Experiment

Na koniec proponuję spojrzeć na wszystko z dystansem – bardzo dużym, bo kamera umiejscowiona została na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. To tak gdyby wahadło kogoś jeszcze nie przekonało.