Spośród miliardów stron internetowych trudno wybrać te, które naprawdę się do czegoś nadają. Zabiegany człowiek XXI wieku ledwo zdąży przeczytać nagłówki na portalu informacyjnym. Przeczytanie leadu wiąże się z większym zapasem czasu, a już ogarnięcie całego tekstu bez pośpiechu to scenariusz idealny.

Są jednak miejsca, które zamiast treści oferują ciekawy pomysł, nierzadko ułatwiający życie lub zapewniający chwilę rozrywki. W dzisiejszym  zestawieniu przekopujemy Internet w poszukiwaniu takich właśnie stron internetowych. Poprzednie części znajdziecie palciapaula randki, https://wykrzyknik.org/randki-z-rozwodkami/ i https://wykrzyknik.org/walcz-randki/! A po kliknięciu na obrazek przeniesie was do adresu.

randki milicz

ifttt.com

Rozwinięcie tego dziwnego skrótu to „if this then that”. Serwis pozwala połączyć większość kont w popularnych portalach internetowych, a następnie tworzyć między nimi zależności. Na przykład automatycznie zapisuje na Dropboxa wrzucone gdziekolwiek zdjęcia albo wysyła powiadomienie jeżeli będzie jutro padać. Są setki sposobów konfiguracji, a jeżeli od ich ilości rozboli głowa, to można użyć predefiniowanych koligacji, stworzonych przez innych użytkowników. Serwis występuje również jako aplikacja na smartfony, co czyni serwis jeszcze bardziej uniwersalnym i przydatnym.

unsplash.com

unsplash

„10 nowych zdjęć co 10 dni”. W ten sposób reklamuje się strona, na którą wrzucane są fotki w wysokiej rozdzielczości, które są darmowe i z którymi można zrobić co tylko dusza zapragnie. Licencja, pod jaką są umiesczane to Creative Commons Zero, czyli innymi słowy każdy może je kopiować, przerabiać, rozprowadza, tarmosić i wykorzystywać do celów komercyjnych bez niczyjej zgody.

color.adobe.com

adobecolor

Są kolory, które do siebie pasują i są takie, których połączenie wygląda jak najnowsza kreacja Rihanny. Serwis należy do firmy Adobe, odpowiedzialnej za Photoshopa. Przed stworzeniem strony internetowej warto skorzystać z ich narzędzia, by kolorystyka twojego dzieła nie wywoływała łzawienia.

onlineclock.net

Nie daj boże zgubisz telefon. I kto cię wtedy obudzi do pracy lub szkoły? Na ratunek przychodzi ten zegarek online, który oprócz funkcji budzika posiada również m.in. stoper i radio. Wypas prawda? Tyle wystarczy, by stronę polubiło 140 tysięcy osób na Facebooku.

agoodmovietowatch.com

agoodmovietowatch

Czasami krwawa sraczka to jedyna słuszna reakcja organizmu na poziom światowej kinematografii. Gdy już wrócisz z seansu kolejnego filmu o superbohaterze z fabułą tak skomplikowaną, że po godzinie nie różnisz się niczym od leniwca z wodogłowiem, z pomocą przyjdzie ci ten serwis. Strona proponuje ambitne, inteligentne i błyskotliwe kino, o którym w większości nie słyszałeś, a obejrzenia którego na pewno nie będziesz żałował.

fliptext.org

fliptext

Strona pozwala odwrócić wpisany tekst i wyświetlać go do góry nogami. Przydatne do trollowania znajomych i robienia z siebie debila. Gimbusom na pewno się spodoba. Niektórzy mówią, że to magia. Działa na Facebooku, Twitterze, blogach i innych stworzeniach zachowujących kodowanie znaków.

twofoods.com

twofoods

Jeżeli nie wiesz co zeżreć, a dupa ci rośnie, to musisz skorzystać z tej porównywarki. W Polsce nie ma aż tylu osób, które powinny dbać o dietę (najlepiej ŻPM), ale niektórzy z pewnością powinni zainteresować się zawartością ładowanej w siebie żywności. Strona porównuje dwa posiłki/składniki i wywala wynik w kaloriach, proteinach czy zawartym tłuszczu. No chyba, że nie znasz angielskiego. Wtedy pozostaniesz gruby.

copypastecharacter.com

Jako że na klawiaturze znajdują się tylko najpotrzebniejsze znaki, czasem kogoś najdzie by wklepać coś oryginalnego i nietuzinkowego. Jeżeli znudziły ci się mainstreamowe litery, możesz spróbować znaleźć pasujący ci znak i skopiować go jednym kliknięciem. A potem hulaj dusza i możesz wklejać go gdzie popadnie. 👹 🚽 👽

join.me

joinme

Dzięki tej stronie będziesz mógł podejrzeć ekran innej osoby lub samemu udostępnić swój. W tym drugim przypadku wymagane jest uruchomienie niewielkiego programu, którego na szczęście nie trzeba instalować ani konfigurować. Po skończonej robocie można usunąć pojedynczy plik i cieszyć się niezasyfionym kompem. Prawda, że fajne? I do tego darmowe. Przydatne do tutoriali i prowadzenia szkoleń na żywo.

similarsites.com

similarsites

Jeżeli spodobała ci się jakaś strona, z pewnością chciałbyś poznać podobne, równie trafiające w twój gust. Tego typu narzędzie w przypadku muzyki, filmów i gier sprawdzają się doskonale, więc dlaczego by nie zrobić tego samego dla stron internetowych? Silnik wyszukiwania zazwyczaj działa bardzo dobrze, a i twórcy pozwalają na małą incepcję i odnalezienie witryn podobnych do similarsites.com.