Przedwczoraj było głównie muzycznie i filmowo, dzisiejszy zbiór zapytań będzie zaś bardziej zróżnicowany. Na koniec zrobi się też dziwnie.

Trzeba przyznać, że fantazja internautów podczas wklepywania tekstu w wyszukiwarkę bywa zaskakująca. Niektórzy co prawda bywają monotematyczni, ale często dorzucają też jakieś udziwnienia. Jednak najpierw pokręćmy się jeszcze przy serialach, ponieważ całkiem często pojawiają się one w statystykach wyszukiwań.

search

– “gdzie mozna obejrzec seria zar tropikow”/„gdzie obejrzec żar tropików”

Ostatni raz można było zobaczyć go kilka lat temu na Tele 5, natomiast obecnie najprościej chyba będzie przeszukać pewien serwis z gryzoniem w logo. Bez problemu można znaleźć kilkadziesiąt odcinków, jednak niestety nie wszystkie.

– „gdzie mozna obejrzec stare seriale z rtl 7”

Tutaj podobnie – gryzoń, torrenty oraz mniejsze stacje telewizyjne. Z seriali, które były emitowane na „Siódemce”, obecnie w telewizji emitowane są „Słoneczny patrol” (na Universal Channel), „Pomoc domowa” i „ALF” (oba na Comedy Central Family). Oprócz tego TVN7 puszcza nowsze odcinki serialu „Kobra – oddział specjalny”, a od czasu do czasu można na jej antenie zobaczyć także „Columbo”.

– „serial komediowy amerykanski bohater przypomina sobie filmy z dzieciństwa”

Do głowy przychodzi mi tylko „Życie jak sen”, w którym były wstawki z czarno-białych filmów, ale nie dam sobie ręki uciąć, że to ten. Serial zaliczany jest do gatunku komedii erotycznej, ale jakoś nigdy mnie nie wciągnął. Głównie dlatego, że po nim Polsat emitował produkcje, które bardziej niż na komedii skupiały się na tym drugim gatunku.

– „muzyka tytułowa zabójcze umysły”

W czołówce serialu można usłyszeć niezatytułowaną kompozycję, której autorami są bracia Steffan i Marc Fantini oraz Scott Gordon. Trio to jest też odpowiedzialne za cały soundtrack „Zabójczych umysłów”.

– „grom w raju kiedy w TV”

Obecnie serial ten można oglądać w serbskiej telewizji Pink 2. Niestety stacja dostępna jest tylko w serbskich kablówkach. A na poważnie, jeśli któraś z polskich stacji zdecyduje się na emisję, w tym miejscu pojawi się stosowne info.

– „bladzic jest rzecza ludzka przebaczac boska po angielsku”

To err is human, to forgive divine.

– „czy istnieja ufoludki”

UFO, czyli Niezidentyfikowany Obiekt Latający, to nie tylko pojazdy kosmitów, chociaż najczęściej nazwa ta jest stosowana właśnie jako synonim pozaziemskiego statku kosmicznego. Czyli jeśli w takim obiekcie znajdą się jakieś żywe organizmy, to można nazwać je „ufoludkami”, nawet jeśli okazałoby się, że owe pojazdy są np. wehikułami czasu z dalekiej przyszłości, a w środku siedzą przedstawiciele gatunku homo sapiens. Zresztą, tak jak nieprawdopodobne wydają się podróże ludzi w przeszłość, tak niedorzecznym jest twierdzenie, że jesteśmy sami w kosmosie.

– „jak wyglądają prawdziwe ufoludki”

Mogą przypominać Ziemian, mogą też być z wyglądu podobne zupełnie do nikogo. Dużo zależy od warunków panujących na ich planetach. Podstawą życia na Ziemi jest węgiel, ale gdzie indziej może to być inny, znany lub nie, pierwiastek. Oprócz tego „ufoludki” mogą istnieć w postaci gazowej albo w innej, nieznanej nam formie.

alien

– „czy tamara czartoryska mówi po polsku.”

Cholera wie, ale podejrzewam, że gdyby tak było, to pomponiki, pudelki i inne onety już by o tym trąbiły.

– „inteligencja ludzi sparaliżowanych”

Jeśli mowa o zwykłej fizycznej niepełnosprawności, to nie widzę powodu dla którego inteligencja osoby niepełnosprawnej miałaby odstawać od normy. Chyba że ktoś myśli, że niepełnosprawni jedynie siedzą w domach i szlifują swoje IQ, bo nie mają nic lepszego do roboty.

– „rzecz w kościele na i”

Ograniczając się do rzeczy materialnych (a więc nie spodziewajcie się inkwizycji), może to być ikona, ikonostas (oba u prawosławnych i grekokatolików), infuła (liturgiczne nakrycie głowy biskupa) lub insygnia władzy kościelnej (z tym że żadne nie zaczynają się na „i”).

– „ewolucja nasz najbliższy zyjacy krewny”

Najczęściej wymieniany w tym kontekście jest szympans, jednak niektórzy naukowcy twierdzą, że może to być orangutan. Zestawili oni charakterystyczne cechy czterech gatunków naczelnych (człowiek, szympans, orangutan, goryl), a następnie podliczyli, że orangutan dzieli z człowiekiem aż 28 z nich. Cech wspólnych goryla i homo sapiens ma być czterokrotnie mniej, zaś z szympansem rzekomo łączą nas tylko dwie. Nikt nie pokusił się o podobne zestawienie z dresiarzem i kreacjonistą, ale już sama teza, że mają coś wspólnego z człowiekiem rozumnym jest mocno naciągana.

orangutan

– „gdzie żyją najinteligentniejsi ludzie”

Dziesiątki przeróżnych mapek, wykresów, esejów, które zgadzają się właściwie tylko co do tego, że nie na Czarnym Lądzie. Niektóre średnie wyniki z krajów afrykańskich plasują ich mieszkańców poniżej poziomu upośledzenia umysłowego. Najwyższego krajowego IQ szukać najlepiej gdzieś na Dalekim Wschodzie. Chińczycy upierają się, że to u nich, ale to pewnie dlatego, że mają Hongkong, który w wielu badaniach jest traktowany jako odrębne państwo. Celowałbym jednak, podobnie jak północnokoreańskie wyrzutnie rakiet, w Koreę Południową.

– „jaki iloraz inteligencji ma umberto Eco”

Widać na tyle wysoki, że nie chwali się nim w Internecie.

– „kobiety sa zdrowsze od mężczyzn”

Nie są. Żyją dłużej, ale też częściej niż mężczyźni chorują, zwłaszcza na choroby narządów płciowych i raka piersi. Również depresja częściej występuje u płci pięknej, a starsze kobiety są bardziej narażone na osteoporozę niż starsi mężczyźni. Dlaczego więc średnia długość życia kobiet jest o kilka lat dłuższa niż mężczyzn? Panie częściej się badają, a do tego mają zdrowsze nawyki oraz aktywniejszy układ odpornościowy. Jednak i tu pojawia się problem – czasem jest wręcz nadaktywny  przez co organizm zaczyna atakować własne narządy i tkanki. Kolejna zła wiadomość jest taka, że mimo dłuższego życia, liczba lat przeżytych w dobrym zdrowiu jest dla obu płci niemal identyczna. Przynajmniej jeśli chodzi o Polskę.

– „jak widzą osoby z zezem”

Najczęściej pojawia się zdanie, że podwójnie. Jednakże są też inne odpowiedzi, więc sądzę, że u każdego inaczej to wygląda.

zez

– „lata 60 slynna polska fotografka”

Bożena Michalik, Zofia Rydet, Stanisława Siurawska, Krystyna Łyczywek, Janina Gardzielewska, Elżbieta Tejchman-Wawrzonowska, Zofia Nasierowska. Z tego grona nadal żyją Łyczywek (ur. 1920) i Tejchman-Wawrzonowska (ur. 1934).

Znalazło się też kilka zapytań, które można zakwalifikować do szerokiej kategorii „WTF?!”

– „kobiety z dużymi piersiami wolom młodych facetów”

… i mondrych.

– „darmowe filmy erotyka w pociongu gwałt” oraz „gwaut gry”

Kolejne gwałty na ortografii.

– „dojenie młodych piersi”

Młodszych nie udało mi się znaleźć. Generalnie zdolność do rozpłodu krowy uzyskują w wieku 2 lat, chociaż zależy to też od rasy i innych czynników.

– „przytulanie a kościół”

W kościele może lepiej nie próbować, zaś jeśli chodzi o stanowisko Kościoła, to najlepiej spytać księdza. Z odpowiedniej odległości.

– „zboczony czat na telefonie”

Czy to, że często na tych czatach pracują faceci udający kobiety czyni go już wystarczająco zboczonym?

– „zdjęcia erotyczne pedofili”

Kogoś kręci Marc Dutroux w seksownej bieliźnie?

– „seks kurdupli”

midgets

– „akademia autoerotyzmu”

W tym wypadku chyba lepiej kształcić się… ekhm…, na własną rękę.