Cześć,

chciałbym przedstawić ci historię pewnego mężczyzny. Robert Harys jest szarym pracownikiem firmy sprzedającej importowany z Chin sprzęt kuchenny. Na każdym kroku spotyka się z wyzyskiem, chamstwem, podłością i ignorancją dwóch szefów prowadzących rodzinny biznes – Richarda Lestera i jego syna Juniora. Z dnia na dzień Roberta zaczyna przerastać rzeczywistość, a brak jakichkolwiek perspektyw sprawia, że dręczy go ciągłe poczucie nieprzystosowania do wrogiego mu świata. Nie opuszcza go jednak ciągłe przeświadczenie, że jest jedynym normalnym człowiekiem w swoim otoczeniu.

Nagłe zwolnienie z pracy oraz rozstanie z narzeczoną doprowadza Roberta do skraju rozpaczy, w której podejmuje decyzję o popełnieniu samobójstwa. Ze względu na wrażliwą duszę, ucieka myślami do utopijnego świata, w którym niegdyś żył. Świata, w którym miał przy sobie swoją córkę Alice z pierwszego małżeństwa i która została mu zabrana siłą, gdy żona zamieniła partnera na lepszy model.

W świadomości, że wszystko to przepadło, a beznadziejna wegetacja przemieniła się w upadek na samo dno, Robert postanawia pociągnąć kilka osób do odpowiedzialności za taki stan rzeczy.

Chodź, poznaj jego świat. „Zdechła Mucha” przeznaczona jest dla grupy czytelników poszukujących powieści, której wydźwięk nie jest jednoznaczny i łatwy w ocenie. Przedstawiona historia stawia prawdziwe emocjonalne wyzwanie i spodoba się każdemu, kto lubi długo rozmyślać nad słusznością wydarzeń oraz czynów bohaterów, zarazem akceptując w sobie pochwałę dla głównej postaci, będącej odzwierciedleniem codziennych życiowych zmagań. Jednocześnie jest to powieść dla czytelników, którzy znajdą współczucie dla bohatera, a następnie zastanowią się, czy w rzeczywistości to bohater był negatywny, czy może świat, w jakim przyszło mu żyć.

Aha… i zapamiętaj godzinę 22.22. To właśnie wtedy codziennie będą się tu pojawiały kolejne rozdziały historii.