Ludzka natura to straszne bagno. Zlepek instynktów połączonych z odruchami, którymi nieudolnie staramy się zawładnąć używając nieogarniającego wszystkiego umysłu. Za każdym razem, gdy się zakochujemy, kłócimy czy wkurwiamy, po jakimś czasie zaczyna docierać do nas, że to było z naszej strony zupełnie bez sensu i wbrew zdrowemu rozsądkowi.

Jednakże, gdy spojrzymy na siebie jak na zwykłe zwierzę, okazuje się, że wszystko było w porządku. Zawładnęła nami chemia, geny i uwarunkowania kulturowe, na które my sami nie mamy zupełnie żadnego wpływu. Przykro to stwierdzać, ale mało co zależy tak naprawdę od nas, a wiele z naszych reakcji i zachowań to najzwyklejsza i niepoprawna politycznie ludzka natura. Jakie są w takim razie fakty, o których lepiej nie wiedzieć? Dziś zajmiemy się odpowiedzią na pytanie dlaczego mężczyźni lubią blond seksbomby, a kobiety chcą wyglądać jak one.

Nie oszukujmy się, kobiety pragną wyglądać jak lalki Barbie. Chcą być młode, mieć wąską talię, duże piersi, długie blond włosy oraz niebieskie oczy. Upodobnianie się do niej to naturalna reakcja na pragnienie mężczyzn, by taką blondi wychędożyć i się z nią zeswatać. Mężczyźni wolą młode kobiety z oczywistego powodu – są zdrowsze niż starsze. Jest to jeden ze wskaźników atrakcyjności seksualnej, podobnie jak i kolor włosów. Zdrowe kobiety mają lśniące włosy, natomiast włosy tych chorych są pozbawione naturalnego blasku. A ponieważ rosną powoli, to długie do ramion włosy, które nie utraciły swojego połysku, wskazują na ładnych kilka lat dobrego stanu zdrowia samicy.

Biodra

Mężczyźni również mają uniwersalną preferencję uganiania się za kobietami, które mają niski współczynnik szerokości talii do bioder. Są zdrowsze i bardziej płodne od innych kobiet i ze względów budowy ciała mają łatwiejsze zadanie z poczęciem dziecka w młodym wieku. Wynika to z faktu, że mają większe ilości hormonów reprodukcyjnych. A czym jest reprodukcja dla mężczyzny, to nie trzeba chyba tego tłumaczyć.

Piersi

A skąd zamiłowanie do dużych piersi? Jeszcze do niedawna było to zagadką, ponieważ rozmiar biustu nie ma nic wspólnego ze zdolnościami do laktacji. Harvardzki antropolog Frank Marlowe twierdzi, że większe (i cięższe) doje znacznie bardziej zaczynają zwisać z wiekiem niż małe cycuszki. W ten sposób łatwiej jest ocenić wiek kobiety wraz z jej wartościami reprodukcyjnymi, dlatego też mężczyźni uważają młode kobiety z dużymi piersiami za bardziej atrakcyjne. Można również uznać, że mężczyźni wolą kobiety z dużym biustem z tego samego powodu, dla którego preferują wąskie talie. Badanie na Polkach wykazało, że kobiety z dużymi piersiami i wąskimi taliami są najbardziej płodne, na co wskazywał ich wysoki poziom hormonów reprodukcyjnych (estradiol i progesteron).

Włosy

A co z kolorem włosów? Blond charakteryzuje się tym, że ich odcień zmienia się wraz z wiekiem. Zazwyczaj młode dziewczyny(ki?) z jasnymi blond włosami powoli stają się szatynkami. Dlatego też faceci, którzy zabiegają o względy blondynek, podświadomie szukają kopulacji wśród młodszych dzierlatek, a co za tym idzie również tych zdrowszych i bardziej płodnych. To nie przypadek, że w Skandynawii i Europie odnajdujemy dużo blondynek, ponieważ może być to naturalny alternatywny przekaz kobiety do reklamowania swojej młodości, jako że ich ciała są skrywane pod grubą odzieżą.

Oczy

Z charakterystyki Barbie pozostały jeszcze niebieskie oczy. Na zdrowy rozum (a nic w ludzkiej naturze nie powinno być brane na zdrowy rozum) wydaje się, że ich kolor to tylko kwestia estetyki i nie ma większego znaczenia czy nasza laleczka będzie mieć je niebieskie czy zielone. Ale mimo wszystko słabość do niebieskich oczu ujawnia się zarówno wśród kobiet, jak i u mężczyzn. Jednym z wyjaśnień jest fakt, że nasze źrenice rozszerzają się gdy coś lubimy lub coś nam się w danej chwili podoba. Źrenice kobiet i niemowląt (ale nie mężczyzn) automatycznie rozszerzają się na widok dzieci. Zmiana ta jest rzetelną oznaką zainteresowania i przyciągania. I tu wkracza niebieski kolor, ponieważ wielkość źrenicy najłatwiej zauważyć w jasnych oczach. Niebieskoocy są uznawani za atrakcyjniejszych na stanowisko potencjalnego partnera, ponieważ łatwo jest określić po rozmiarze źrenic czy są nami szczerze zainteresowani.

Niestety, wszystko to można o kant dupy roztrzaskać, ponieważ przez liftingi, farbowanie, liposukcję, chirurgię, kosmetyki, soczewki… każda kobieta, niezależnie od wieku, może sztucznie nabyć sobie cechy, które definiują kobiece piękno. A mężczyźni się na to nabierają. Jest nawet gorzej – niejednokrotnie wiedzą, że są wodzeni za nos, ale…

…natury nie oszukasz.

Źródło: psychologytoday.com