Strzał z gnata w czaszkę czy kosa w nerki to dość oklepany temat. Nie ma w tym zbyt dużo inwencji, a i zbrodniarz szybko staje się anonimowy w pierdlu, podczas gdy akta sprawy stopniowo gniją na samym dnie policyjnego archiwum.

Na szczęście, ku uciesze żądnych krwi i dziwactw mediów oraz ich publiki, historia zna przypadki, gdy za narzędzie zbrodni służyło wszystko, co mogłoby się znaleźć pod ręką by w przypływie emocji użyć tego do pozbawienia kogoś życia. I tak też mamy takie dziwne narzędzia zbrodni jak…

Piersi

Tak samo piękne jak i zabójcze. W styczniu 2013 roku policja w Hrabstwie Snohomish otrzymała wezwanie na osiedle przyczep kempingowych ze względu na rozróbę w jednej z nich. Na miejscu znaleźli Donnę Lange (87 kg), która zemdlała na swoim chłopaku (79 kg), zakrywając mu całkowicie twarz cyckami. Świadkowie słyszeli jak biedaczek krzyczał do lubej by zeszła, a śledczy znaleźli kępki jej włosów na jego rękach. Lange została oskarżona o morderstwo drugiego stopnia.

Gitara

Derrick Birdow postanowił pewnego dnia 2012 roku wjechać samochodem do kościoła baptystów i zatłuc tamtejszego pastora gitarą elektryczną, którą znalazł w kościelnym pokoju muzycznym. Morderca zginął na miejscu w wozie patrolowym. Policjanci chcieli by się nieco wyluzował i użyli na nim paralizatora o jeden raz za dużo. Jak się potem okazało Birdow naćpał się halucynogennym PCP (Fencyklidyna).

Korkociąg

55-letni Murat St. Hilaire został znaleziony martwy w łazience z korkociągiem wbitym z boku głowy. Jego ciało odnalazła 11-letnia córka, gdy zmartwiona matka jego trójki dzieci wraz z nimi pojechała do jego mieszkania w Prospect Heights by zbadać powód nieodbierania telefonów i niepokazywania się w pracy. Od 2008 roku nie odnaleziono sprawcy i sprawa stoi w miejscu.

Xbox 360

W kwietniu 2013 roku policja z Fort Lauderdale odnalazła ciało Moniki Gooden leżące przy zakrwawionej i roztrzaskanej konsoli Xbox 360. Konsolę popsuł sobie jej chłopak Darrius Johnson, który twierdził, że musi ją poświęcić, ponieważ w jakiś w jakiś sposób kontrolowała go wbrew jego woli, a wyzwolić jego duszę mogło jedynie zabicie kogoś urodzonego pod znakiem Byka. Niestety, dziewczyna nie była spod znaku Byka. Po śmierci zadał jej również kilka ciosów nożem w jakimś dziwnym rytuale, a policji powiedział, że walczył z nią jakby walczył ze smokiem.

Krucyfiks

Trzeba być bardzo niewierzącym żeby zabić kogoś krzyżem z Jezuskiem i to na dodatek w jego urodziny, zwane także Bożym Narodzeniem. Karen Walsh z Irlandii użyła krucyfiksu jak pałki na swojej 81-letniej sąsiadce Maire Rankin. By być jeszcze bardziej bezbożnym, morderczyni napastowała seksualnie babcię w celu zmylenia policji. Skazana w 2011 roku zabiła sąsiadkę w pijackiej furii, gdy starsza pani upomniała Walsh by skończyła pić i zajęła się swoim dwuletnim synkiem. To jest wersja prokuratora. Jej wersja jest taka, że jest niewinna, a tego dnia wypiła tylko troszeczkę wódki, a do sąsiadki poszła tylko by powiedzieć jej „Wesołych Świąt”.

Proteza nogi

W 2011 roku Debra Hewitt, bezdomna z Luizjany, została skazana na dożywocie za zabicie swojego chłopaka Dwayne’a Balla swoją protezą nogi. Już wcześniej wywinęła się z dwóch morderstw, jako że uznawano ją za niewinną, tym razem jednak dosięgnęła ją noga sprawiedliwości. Hewitt najpierw nadepnęła na chłopaka, a potem zdjęła sobie protezę i okładała go nią tak długo, aż nieszczęśnik wyzionął ducha, podczas gdy ona balansowała na jednej nodze, próbując utrzymać równowagę. Ciało odnaleziono sześć tygodni później.

Zatruta wagina

Chociaż nikt nie zginął w tym przypadku, to sprawa jest na tyle dziwna, że warto również o niej wspomnieć. Gdy pewien brazylijski facet odmówił rozwodu pewnej brazylijskiej kobiecie, ta zadecydowała, że najlepszym rozwiązaniem będzie pozbycie się męża. Wpadła tym samym na genialny pomysł wepchania sobie toksycznej substancji do pochwy i zaprosiła męża na seks oralny. Plan się niestety nie powiódł, ponieważ od razu wyczuł dziwny odór wydobywający się z tej części ciała i zabrał kobietę do szpitala, ratując tym samym jej życie, jako że równie dobrze to ona mogła zginąć od trucizny.

Tłuszcz

Guenther Kaufmann był całkiem poważanym niemieckim aktorem (nie porno), który przygniótł kolegę swoim 120-kilogramowym cielskiem, przez co nieszczęśnik się udusił. Sprawa stała się śmierdząca, gdy okazało się, że ten kolega to również księgowy, który pożyczył pieniądze Kaufmannowi. Sąd jednak nie uznał, że aktor jest winny morderstwa i skazał go na 15 lat odsiadki za rozbój i szantaż ze skutkiem śmiertelnym. Aktor wyszedł w 2005 roku, gdy pojawiły się nowe dowody sugerujące, że sprawcą była zmarła żona aktora. Organy ścigania uwierzyły Kaufmannowi, że przyznał się do włamiania by chronić żonę.

Obcas

Szpilki okazują się niebezpieczne nie tylko dla kobiet, które mogą sobie w nich połamać nogi. Przekonał się o tym Alf Stefan Andersson, profesor Uniwersytetu w Houston, gdy skończył z ponad dziesięcioma dziurami w głowie wykonanymi przez kobiece szpilki. Niektóre z dziur miały 3.8 centymetra głębokości, a autorką była Ana Lilia Trujillo, odnaleziona cała zakrwawiona na miejscu zbrodni. Była masażystka podobno działała w obronie własnej, gdy Andersson zaatakował ją w swoim mieszkaniu, gdzie „przebywali” razem. Podobno profesor był zazdrosny, że jakiś facet postawi jej drinka. Trujillo została aresztowana w czerwcu 2013 roku i czeka na wpłatę 100 tys. dolarów kaucji.

Łyżeczka

Taka do deserów. Timothy Magee w pewnych kręgach już na zawsze pozostanie gościem, który dał się zabić łyżeczką. Tego felernego dnia inny gość, Richard Clare, uciekł przez okno kliniki odwykowej w Hertfordshire w Anglii by zgarnąć kasę, którą rzekomo wisiał mu niepełnosprawny Magee. Gdy jej nie otrzymał, wziął sobie w zastaw telefon komórkowy, a gdy tamten chciał telefon odzyskać, Clare uderzył go w tył głowy śmiercionośną łyżeczką. Spowodowało to pęknięcie tętnicy i śmiertelne krwawienie pomiędzy mózgiem, a czaszką. Clare został uniewinniony, jako że miał działać w obronie własnej. Dostał za to siedem dni więzienia za kradzież telefonu. Siedem lat później, w 2010 roku, zamiast łyżeczki wybrał siekierę i trafił na 27 lat do pierdla za morderstwo.

źródło: listverse.com