Trwające 6 lat małżeństwo muzyka Lenny’ego Kravitza i aktorki Lisy Bonet zaowocowało w 1988 roku, gdy na świat przyszła Zoë Kravitz, łącząca urodę obu rodziców w niezłe arcydzieło. Parę przyciągnęły do siebie między innymi wspólne korzenie, które zarówno u Lisy, jak i u Kravitza są afroamerykańsko-żydowskie.

O ile na widok ojca do dziś wzdychają rzesze fanek, to już o matce wielu słów wychwalających wygląd powiedzieć nie można. Na całe szczęście Zoë wydaje się mieć więcej z ojca, chociaż jak na urodzoną w świecie showbiznesu wiedzie całkiem spokojne życie.

Po rozwodzie mała Zoë do jedenastego roku życia mieszkała z matką, potem natomiast przeniosła się do ojca, wracając do rodzicielki jedynie na wakacje. Po ukończeniu szkoły średniej zainteresowała się aktorstwem, ale kształcący ją w tym kierunku nowojorski college rzuciła już po roku i przeniosła się do dzielnicy Brooklynu by pracować bezpośrednio przy filmach.

Pierwszą rolę dostała jeszcze w liceum, gdy w 2007 roku zagrała niańkę u boku Catherine Zeta-Jones w produkcji „Życie od kuchni”. W tym samym roku wcieliła się w nastoletnią prostytutkę w filmie „Odważna”. Obie role były bardzo drugoplanowe, ale stanowiły niezły fundament kariery, którą podążają również jej rodzice. Poza aktorstwem, swoich sił spróbowała również w muzyce. Oprócz zagrania w kilku teledyskach, jej aspiracje muzyczne mogliśmy zobaczyć w czwartym sezonie serialu „Californication”, w którym skradła serca widzom grając zbuntowaną wokalistkę szukającą kogoś do kapeli.

W prawdziwym życiu Zoë Kravitz stoi za mikrofonem zespołu Elevator Fight, który założyła w 2009 roku. Po paru udanych koncertach, zmieniła skład grupy na członków zespołu Reputante i tak powstał Lolawolf, który debiutancką płytę wypuścił na rynek w październiku 2015 roku.

Zoë Kravitz obiła się również o modelling. Oprócz kilku sesji w renomowanych magazynach, stała się twarzą zapachu perfum oraz wypuściła na rynek własną linię biżuterii we współpracy z marką Swarovski.

P.S. Na chwilę obecną Zoë jest wolna. Możecie śmiało podbijać.