Jordana Brewster jest świetnym przykładem kobiety, która przy odpowiednim uczesaniu i makijażu nie pozwala oderwać od siebie wzroku. I choć na co dzień wygląda bardziej jak zwykła dziewczyna z sąsiedztwa, to wcale taka zwyczajna nie jest. W końcu twórcy rankingów najseksowniejszych kobiet w pierwszej dekadzie XXI wieku zawsze znajdowali na nich dla niej miejsce.

34-letnia córka brazylijskiej modelki i amerykańskiego bankiera urodziła się w Panamie, ale spędziła tam tylko pierwsze dwa miesiące życia, bowiem przez kolejnych 10 lat mieszkała w Londynie. Kolejna przeprowadzka zaniosła ją do Nowego Jorku, w którym spędziła resztę dzieciństwa. Tam też aktorka ukończyła żeńską szkołę katolicką  (tę samą, w której uczyła się między innymi Lady Gaga) oraz Professional Children’s School, gdzie z kolei nauki pobierał Macaulay Culkin. Mimo takiego towarzystwa jednak wyszła na ludzi.

Została nawet absolwentką uniwersytetu Yale i mimo że prezydentem tej uczelni był kiedyś jej dziadek, to raczej nie jest to jego zasługą. Brewster zrobiła tam licencjat z filologii angielskiej, a oprócz ojczystego języka, płynnie posługuje się też portugalskim (to oczywiście jest zasługą matki). Karierę aktorską zaczęła w 1995 roku od jednorazowego występu w operze mydlanej „All My Children”. Pierwszą rolę na dużym ekranie zagrała trzy lata później w filmie „Oni” Roberta Rodrigueza, a po kolejnych trzech widzowie z całego świata ujrzeli ją w roli Mii Toretto w pierwszym filmie z serii „Szybcy i wściekli”.

Rolę tę powtórzyła w czterech kontynuacjach (premiera najnowszej zapowiadana jest na 2015 rok), a inne znane i dobre filmy z jej udziałem to między innymi „Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek” (ten jest znany) oraz „Annapolis” (ten zaś dobry). Na planie pierwszej z tych produkcji aktorka poznała swojego męża Andrew, z którym od siedmiu lat tworzy udane małżeństwo. W 2013 roku para doczekała się potomka. Jordanę Brewster można obecnie oglądać w serialu „Dallas”, gdzie gra jedną z głównych ról, a na swoją premierę czekają (oprócz „Szybkich i wściekłych 7”) też dwa filmy z jej udziałem.