Bycie gwiazdą zazwyczaj oznacza bycie niezastąpionym i niepowtarzalnym. I chociaż zdarzają się pary sławnych rodzeństw (Gyllenhaal) lub, co rzadsze, bliźniaków (Olsen), to w niektórych przypadkach nikt się nie domyśli, że osoba zarabiająca miliony samą twarzą ma naturalnego sobowtóra. Takiego, który wyszedł z tego samego łona, tej samej krzykliwej nocy.

I wtedy okazuje się, że ksiądz pobłogosławił jedno bardziej, przez co samą obecnością podnosi prestiż miejsca, w którym przebywa, podczas gdy drugie wiedzie standardowe, średnie życie. Nie ma sprawiedliwości na tym świecie. Przyjrzyjmy się sławnym twarzom, które są mają własną kopię zapasową. I nie, w zestawieniu nie będzie Arnolda Schwarzeneggera i Danny’ego DeVito.

Hunter i Scarlett Johansson

Ta trzykrotnie nominowana do Złotego Globu piękność ma brata bliźniaka, młodszego o całe trzy minuty. Jej męska kopia raczej nie pcha się przed obiektyw i stroni od sławy swojej siostry. Jego jedyny występ na srebrnym ekranie to rola statysty – chłopca uczącego się grać w golfa w filmie „Manny i Lo” z 1996 roku, w którym oczywiście również zagrała Scarlett. Poza byciem bliźniakiem jednej z najbardziej pożądanych kobiet na świecie, może pochwalić się udziałem w organizowaniu kampanii Baracka Obamy. Jako ciekawostkę można dodać, że rodzeństwo ma polskie korzenie od strony matki.

Michael i Ashton Kutcher

Aktor znany z ról wiecznych, nierozgarniętych nastolatków oraz z małżeństwa ze starszą od niego o szesnaście lat Demi Moore, będącej dla jednych kanonem piękna, a dla innych kanonem brzydoty. Kutcher ma bliźniaka Michaela, który urodził się z porażeniem mózgowym i potrzebował przeszczepu serca w młodym wieku. Aktor tłumaczy, że od chorego brata nauczył się wrażliwości i empatii, jako że od samego początku chronił go i się nim opiekował. Sam Michael jest działaczem w fundacji wspierającej dzieci z porażeniem mózgowym.

Daniel i Jon Heder

Jon jest mormonem, który głęboko wierzy w baśnie propagowane przez Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Oprócz bycia religijnym nerdem, który starannie dobiera sobie role, by jego postacie nie piły, nie ćpały i ogólnie nie wykonywały czynów zabronionych, Jon Heder jest znany z roli Napoleona Wybuchowca z filmu o takim samym tytule. Jakiś idiota nadał taki polski tytuł, więc pozwolę sobie przytoczyć oryginalny – „Napoleon Dynamite”. Postać w niektórych kręgach kultowa. Bratem bliźniakiem mormona jest Daniel, identyczny jak kropla wody, znany zupełnie z niczego.

Patricia i Gisele Bündchen

Gisele jest ponoć najsławniejszą i najlepiej opłacaną modelką na świecie. Brazylijka urodzona w 1980 roku przez pięć lat randkowała z Leonardo DiCaprio, a następnie przerzuciła się na krótko na najsłynniejszego surfera – Kelly’ego Slatera – by ostatecznie spocząć w ramionach futbolisty Toma Brady’ego, którego poślubiła w 2009 roku. Para ma obecnie dwójkę dzieci. Gisele posiada młodszą o pięć minut siostrę Patricię, o której wiadomo tyle, że ma profil na facebooku. Niektóre źródła wskazują, że jest menadżerką Gisele. Ocenę jej urody pozostawiamy indywidualnym gustom.

Rachel i Kiefer Sutherland

Zdobywca całej masy nagród (głównie za film „24 godziny”), znany z bycia świetnym aktorem oraz narzeczeństwa z Julią Roberts. Małżeństwo aktorskiej pary Donalda Sutherlanda i Shirley Douglas w swoim czteroletnim związku wydało na świat, prócz Kiefera, także Rachel, która jest od niego o siedem minut młodsza. Spokojny związek rodziców zakłóciła Jane Fonda, która wdała się w romans z ojcem bliźniąt. Niemniej, Rachel Sutherland jest również związana ze światem Hollywoodu i spełnia się za kamerą jako filmowy nadzorca postprodukcji.

Leslie i Linda Hamilton

Linda to obecnie nieco już zapomniana aktorka, która swoje najlepsze lata kariery miała w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. W „Terminatorze” grała rolę matki Johna Connora, za którą została nominowana do nagrody Saturn, natomiast za kontynuację już otrzymała statuetkę. Jej siostra bliźniaczka Leslie pojawiła się jako dublerka w dwójce w kilku scenach. Była to jej pierwsza i ostatnia styczność ze światem filmu. Na co dzień jest pielęgniarką.

Chris i Parker Posey

Parker jest urodzoną w 1968 roku amerykańską aktorką, której największą sławę przyniósł… żaden film. I chociaż wszystkie jej role były co najmniej ponadprzeciętne (nominacja do Saturna i Złotego Globu) to nie zapisała się w historii aktorstwa, być może przez mało występów w wysokobudżetowych filmach lub też przez większość ról w projektach niezależnych. Bardziej wyczuleni na twarze mogą ją kojarzyć z „Blade: Mroczna trójca” oraz „Krzyk 3”. Jej brat bliźniak pozostaje w cieniu, o czym świadczy fakt, że razem z siostrą mają tylko jedno wspólne zdjęcie.

Paul Vincent i Vin Diesel

Amerykańska wersja hardkorowego koksa. Znany z tego, że filmy, w których gra, są znane ponieważ Vin Diesel w nich gra. Nominowany do Złotej Maliny (Złoty Popcorn oraz Teen Choice się, do cholery, nie liczą). Gra zawsze tak samo, wygląda zawsze tak samo, ale i tak go wszyscy lubią, ponieważ jest pociesznym koksem. Zanim został „profesjonalnym aktorem” sprzedawał przez telefon żarówki oraz robił za bramkarza w nowojorskich klubach. Wieść niesie, że ma brata bliźniaka Paula, jednakże ten tak dobrze skrywa się przed kamerkami, że praktycznie nikt nie wie o jego istnieniu. Podobno jest montażystą filmowym.

Katy i Aimee Anne Duffy

Znana szerszej publiczności po prostu jako Duffy. Nagrodzona nagrodą Grammy za najlepszy album pop – „Rockferry” z 2009 roku. Listę wszystkich nagród i nominacji tej walijskiej piosenkarki trzeba przeglądać używając scrolla, co wcale nie przyczyniło się do jej światowej sławy. Być może pewnego dnia ubierze się w szynkę i zyska większy rozgłos. Ma bliźniaczkę, o której głucho w Internecie. Siostry zostały rozdzielone w wieku dziesięciu lat, po rozwodzie rodziców.

Jacob i Joseph Fiennes

Joseph wdał się w starszego brata Ralpha i jego głównym zajęciem stało się aktorstwo. Co prawda nie jest tak popularny, jednakże udało mu się wystąpić w kilku cenionych filmach (np. „Wróg u bram”). Pozostała część rodzeństwa również ma ciągoty artystyczne – siostra Martha jest reżyserką teatralną, brat Magnus Hubert to kompozytor, a druga rodzona siostra Sophia Victoria to producentka. Natomiast bliźniak Jacob jest leśniczym. Haters gonna hate.

POLSKI BONUS:

Jacek i Jarosław Kret

Wierna kopia Jacek jest ostatnio popularny na łamach tabloidów ze względu na skandale związane ze znanym bratem bliźniakiem. Panowie nie darzą się sympatią i wylewają na siebie żółć, ku uciesze żądnych flegmy czytelników Pudelka. Brat bliźniak podobno zabija zwierzęta, ale kim jest Jarosław Kret? Aaaa tak, chyba pogodynką.