Dotychczas można było tu podziwiać dziewczyny z ekranów kinowych lub telewizyjnych. Dzisiejsza miss będzie mniej znana od poprzednich, ale oczywiście nie mniej urodziwa. Przed wami wokalistka zespołu Sohodolls – Maya von Doll.

Maya urodziła się w 1981 lub 1984 roku (z dwóch tak samo wiarygodnych źródeł można wywnioskować takie właśnie daty) w libańsko-angielskiej rodzinie. Dzieciństwo spędziła właśnie w Libanie, co musiało być bardzo ciekawe, biorąc pod uwagę trwającą tam wówczas wojnę domową. Jak sama mówi, jej najwcześniejsze wspomnienia muzyczne są związane ze słuchaniem na okrągło muzyki z walkmana po to, aby zagłuszyć odgłosy ostrzału artyleryjskiego. Na szczęście rodzice Mayi uznali że nie ma sensu ukrywać się w ruinach ogarniętego wojną Bejrutu i prysnęli z córką przez Cypr do Wielkiej Brytanii.

maya-von-doll

Wkraczającą w nastoletni wiek Mayę zainteresował zdobywający coraz większą popularność Britpop, chociaż artystka wspomina, że jej ówczesne koleżanki słuchały R&B i hip-hopu.  W 2003 roku założyła trio Sohodolls, w którym początkowo znajdowały się same dziewczyny. Jednak w tym składzie zespół wydał tylko jeden singiel „Prince Harry” (który, nawiasem mówiąc, brzmi lepiej w https://wykrzyknik.org/darmowe-randki-onlian/). Późniejszy skład grupy był już bardziej zróżnicowany płciowo, zaś jego muzyka zaczęła czerpać z różnych gatunków. W 2007 roku zespół wydał swój jedyny dotychczas album „Ribbed Music for the Numb Generation”, koncertował przez następne dwa lata, a następnie zawiesił działalność. Wielka szkoda, tym bardziej, że podczas koncertów Maya zwykła paradować w dość skąpych strojach. Zwłaszcza od pasa w górę, co widać pod koniec poniższego teledysku:

Utwór „Stripper” został użyty w jednym z odcinków serialu „Plotkara” i jest jedną z kilku piosenek Sohodolls wykorzystanych w serialach – w „Bez skazy” można usłyszeć „My Vampire”, z kolei w dziesiątym odcinku drugiej serii „Californication” w jednej ze scen rozbrzmiewa najbardziej wpadający w ucho kawałek „Bang Bang Bang Bang”. Von Doll obecnie kontynuuje muzyczną karierę skupiając się na solowych projektach. Okazuje się, że Mayę na mniejszym lub większym ekranie można będzie niedługo nie tylko usłyszeć, ale też zobaczyć – na 2013 rok przewidziana jest premiera niezależnego filmu „Cats and Trees” z piosenkarką w jednej z ról.